پرسش‌های متداول

کارجو کیست؟

کارجو کسی است که با توجه به یکی از شاخه های معلولیت در گروه افراد معلول قرار میگیرد و با توجه به توانایی ها و مهارت های خود به دنبال کار میگردد.

"دسته ها" یا "دسته های شغلی" چیست؟

دسته های شغلی گروهبندی است که در بین مشاغل مختلف صورت گرفته تا هم شرکت ها و هم کارجویان بهتر و راحت تر بتوانند نیازمندی خود را اعلام کنند یا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

رزومه چیست و به چه دردی میخورد؟

رزومه هر کارجو معرف سوابق تحصیلی، مهارت ها و سوابق کاری آن فرد است و کامل کردن رزومه به کارجو کمک میکند اطلاعات مربوط به خود را به راحتی و به صورت طبقه بندی شده به دست شرکت های نیازمند نیروی جدید برساند.

اطلاعات خود را در رزومه کامل وارد کنید چرا که ناقص بودن این اطلاعات هنگامی که برای یک شغل درخواست می دهید باعث ایجاد تصویر نامناسبی از متقاضی خواهد بود.

اطلاعات شما برای هیچ کسی ارسال نخواهد شد مگر کسانی که شما با ارسال رزومه به آن ها موافقت کرده باشید.

 

آیا استفاده از نهان توان هزینه ای دارد؟

خدمات وبسایت نهان توان کاملا رایگان است. ثبت نام و استفاده از نهان توان برای کارجویان و کارفرمایان هیچ هزینه ای در بر ندارد.

درآمد نهان توان از کجاست؟

نهان توان یک موسسه غیرانتفاعی است که برای توانمندسازی افراد کم توان فعالیت میکند تمامی هزینه های این موسسه و نیز وبسایت نهان توان مستقیما توسط حامیانی که هرکدام شرکت ها و سازمان های فعالی هستند تامین میشود. اسامی این حامیان را در بخش اسپانسرها در صفحه اول وبسایت میتوانید ببینید.

 

چگونه به شرکتهای آگهی دهنده اعتماد کنیم؟

نهان توان تلاش میکند پیش از معرفی یک شرکت به عنوان کارفرمایی که اجازه انتشار آگهی دارد نسبت به وجود مدارک و مستندات لازم ثبت شرکت ها اقدام نماید. با اینهمه در صورتی که تخلفی مشاهده و مورد تایید قرار بگیرد نسبت به حذف از وبسایت و نیز برخورد قانونی با متخلف اقدام خواهد شد.

آیا افراد سالم نیز میتوانند به عنوان کارجو ثبت نام نمایند؟

این وبسایت و خدمات رایگان آن صرفا جهت افراد دارای معلولیت طراحی شده است. بنابراین توصیه می شود در صورتیکه افراد سالم در این وبسایت ثبت نام میکنند سلامت جسمی خود را در پروفایل شخصی ذکر کنند.

آیا کارفرما حق دارد مدارک پزشکی کارجو را بخواهد؟

به دلیل اینکه کارفرمایان ممکن است بخواهند از امکانات و تخفیف هایی که استخدام افراد معلول برایشان ایجاد میکند استفاده کنند بنابراین ممکن است مدارک پزشکی جهت تایید نوع و اندازه معلولیت را از کارجو درخواست نمایند.

نهان توان چگونه از واقعی بودن یک شرکت اطمینان حاصل میکند؟

نهان توان پس از بررسی واقعی بودن شماره ثبت و شناسه ملی هر شرکت متقاضی در سامانه اینترنتی سازمان ثبت شرکت ها نسبت به اجازه انتشار آگهی در وبسایت نهان توان اقدام می کند.

مراحل تکمیل رزومه چیست؟

برای تکمیل رزومه ابتدا باید در بخش ثبت نام بر روی کلید ثبت نام کارجو کلیک نمایید. سپس با ورود نام، ایمیل و نوع معلولیت و نیز توضیحات مختصری در مورد معلولیت خود فرایند ثبت نام را شروع کنید.

سپس در بخش کاربری با انتخاب پروفایل کاربردی میتوانید اطلاعات شخصی، اطلاعات تماس، تجربه کاری و سوابق تحصیلی خود را اضافه کنید.

کامل بودن رزومه شما به کارفرما برای انتخاب بهتر پرسنل مورد نیاز خود و نیز افزایش شانس شما برای پیداکردن شغل جدید کمک خواهد کرد.

چگونه برای یک شغل درخواست بدهیم؟

اگر شرایط یک شغل را برای خود مناسب می دانید در صفحه ای که مشخصات آن شغل آمده در گوشه بالا سمت چپ کلید "درخواست این شغل" را بزنید. در صفحه ای که باز میشود اگر توضیحات تکمیلی را لازم میدانید تا کارفرما را به انتخاب شما تشویق نماید، وارد نمایید.

 

پس از آنکه یک درخواست شغل از طرف کارفرما تایید میشود چه اتفاقی می افتد؟

پس از آنکه یک درخواست شغل از طرف کارفرما تأیید می شود به این معنی است که شرایط کارجو مورد توجه کارفرما بوده و پس از آن کارفرما از طریق اطلاعات تماس با کارجو برای تنظیم قرار مصاحبه حضوری تماس خواهد گرفت.

 

در شرح شغل چه چیزهایی باید توسط کارفرما نوشته شود؟

پیشنهاد ما آن است که برای آنکه درخواست های دریافتی از طرف کارجویان بیشترین مطابقت را با نیازهای کارفرما داشته باشد بهتر است که توضیح نسبتا کاملی از وظایف مورد نظر، مهارت ها و ساعات کاری، حداقل یا حداکثر تجربه و تحصیلات مورد نیاز ذکر شود تا کسانی که تقاضای استخدام در آن موقعیت کاری را دارند بهتر بتوانند ارزیابی از توان خود و نیازهای کارفرما داشته باشند.

اگر کارجو برای شغل مورد نظر می بایست معلولیتی را نداشته باشد مثلا نیاز به هر دو دست دارد یا باید شنوایی کامل داشته باشد (به خاطر خطرات احتمالی یا نوع کار) حتما آن را ذکر کنید.